Kończy się budowa Galerii Krupówki w Zakopanem

Dobiega końca budowa kontrowersyjnej galerii handlowej, która powstaje na Krupówkach w Zakopanem. Obiekt, który zostanie oddany do użytku w maju br., jest skomercjalizowany w 75 proc.

Galeria Krupówki to obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 9500 metrów kwadratowych, z czego 6500 mkw., zajmą lokale handlowo-usługowe. Część gastronomiczna zajmie 600 mkw. Obecnie poziom najmu galerii wynosi 75 proc., a wśród ostatnio podpisanych umów są takie marki jak Apart i Wittchen.

Dwa pierwsze poziomy w obiekcie zajmie moda, na kolejnej kondygnacji znajdzie się strefa dla dzieci, a na najwyższym poziomie galerii zaplanowano strefę restauracyjną. Komercjalizacją powierzchni handlowo-usługowej zajmuje się PPI Group.

Galeria będzie dysponowała również parkingiem samochodowym na 25 stanowisk. Pierwsze lokale będą przekazywane najemcom od 15 marca tego roku, a oficjalne otwarcie Galerii Krupówki planowane jest na maj 2016 roku.

Budowa galerii budzi jednak wiele kontrowersji, bo według mieszkańców oraz turystów, nowy budynek całkowicie przesłoni widok na Tatry. Według innych, sama galeria nie pasuje do otoczenia i nie komponuje się z całością. Starosta tatrzański rozkłada jednak bezradnie ręce, gdyż budynek powstaje według planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza wybudowanie takiego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.