Kraków lepszy niż Wiedeń, Sewilla, Praga, Rzym

Trzeci raz z rzędu Kraków zwyciężył w konkursie prestiżowego holenderskiego portalu turystycznego Zoover na najlepsze miasto na podróż. Stolica Małopolski pokonała m.in. Wiedeń, Sewillę, Pragę, Rzym, Wenecję i Barcelonę.

Nagrodę Polska Organizacja Turystyczna odebrała w czwartek w Amsterdamie. O zwycięstwie poinformował Andrzej Pawluszek, wicedyrektor holenderskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zaraz za Krakowem, który uzyskał 8,9 punktów, uplasowały się Wiedeń (8,8), Sewilla (8,78), Praga (8,75) oraz Rzym (8,73). Nagroda przyznawana jest na podstawie opinii (ok. 200 tys.), które podróżujący zamieszczają na portalu Zoover.nl.

Przeanalizowano średni wynik wszystkich miejsc w Europie, biorąc pod uwagę takie kategorie jak kultura, życie nocne, hotele i atmosfera w mieście.

Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe i atrakcje turystyczne. Portal opisuje i rekomenduje atrakcje turystyczne na całym świecie. Ma ok. 185 mln odsłon rocznie.

“W Holandii ta nagroda (Zoover – The Best European City Trip) jest takim Oscarem w branży turystycznej. Otrzymujemy ją już trzeci raz z rzędu. To cieszy niezykle i trochę zaskakuje – Kraków pokonał pierwszoligowe europejskie stolice. Z drugiej strony ta nagroda nie do końca jest taką niespodzianką, ponieważ widzimy wśród Holendrów zainteresowanie Polską, w szczególności Krakowem” – powiedział PAP Pawluszek.

Według niego na popularność Krakowa wpływają dogodne połączenia lotnicze z Holandią oraz intensywna promocja miasta na rynku niderlandzkim, prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną wraz z miastem Kraków i Małopolską Organizacją Turystyczną.


Zoover to jeden z największych i niezależnych turystycznych portali internetowych w Europie. Na Zoover znajduje się prawie 1.4 miliona niezależnych opinii dotyczących ponad 270,000 różnych miejsc noclegowych (apartamentów, kempingów, hoteli, domów wakacyjnych, parków wakacyjnych i statków pasażerskich), destynacji, atrakcji turystycznych oraz plaż na całym świecie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.