Krzysztof Pawiński

Krzysztof Pawiński – Prezes firmy Maspex Wadowice, największej obecnie firmy spożywczej w naszej części europy.

W opublikowanym przez miesięcznik Forbes  liście stu najbogatszych Polaków w 2015 roku na 46. miejscu tej listy znajdują się nazwiska pięciu właścicieli grupy Maspex Wadowice: Jerzego Kasperczyka, Krzysztofa Pawińskiego, Sławomira Rusinka, Zdzisława Stuglika oraz Józefa Szczura.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtwórca grupy Maspex Wadowice.

 

Należą do niej takie marki jak Tymbark, Kubuś, Lubella czy Puchatek. Grupę tworzy 11 polskich oraz 14 zagranicznych spółek. Jej przychody ze sprzedaży w 2011 r. sięgnęły 2,66 mld zł, z czego 65 proc. przypadło na Polskę.

Spółka założona w 1990 r. konfekcjonowała zabielacze do kawy i kakao DecoMorreno. Produkcję podjęła w 1993 r., pierwsze spółki zagraniczne grupy powstały w 1998 roku.

Dzisiaj Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Maspex Wadowice to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również pozycję lidera a rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.