Naturalny Sklepik na ul. Krupniczej działa już od 16 lat!

“Naturalny Sklepik” – 16 lat sklepu ze zdrową żywnością na ulicy Krupniczej w Krakowie

 

  • “Naturalny Sklepik” na ulicy Krupniczej 9 w Krakowie działa już 16 lat
  • Sklep z ogólnie pojęta “zdrową żywnością” oraz kawiarenką na stałe wpisał się w obraz ulicy Krupniczej
  • Początkowo sklep mieścił się w oficynie kamienicy pod nr 8, gdzie stworzył jeden z bardziej urokliwych miejsc

Założycielami sklepu są Marta Szubryt oraz Piotr Błachut. Marta absolwentka filmoznawstwa na UJ i Piotr absolwent krakowskiej ASP nie mieli żadnych doświadczeń w handlu ani zawodowo nie byli związani z kuchnią.  Na początku był to maleńki sklepik otwarty bardziej z potrzeby serca i ducha niż poważny biznes. Zaadoptowany zrujnowany niewielki budynek w oficynie kamienicy przy Krupniczej był raczej miejscem spotkań znajomych i nic nie wskazywało że biznes przetrwa i będzie niewątpliwym sukcesem. Na początku w sklepiku można było przede wszystkim kupić zioła i przyprawy, ziarna zbóż, orzechy, makarony, ryż, pieczywo, oleje i oliwy, mąki, nabiał, cukier, warzywa i owoce. Z czasem miejsce to stało się de facto najlepiej zaopatrzonym sklepem z produktami ekologicznymi i kuchni orientalnych w Krakowie.

Zdolności plastyczne oraz gust właścicieli sprawiło bardzo szybko że sam sklepik a także jego otoczenie zmieniło się w uroczy zakątek jakby przeniesiony z innej epoki. Było to miejsce, do którego warto było przyjść nawet po to aby swobodnie usiąść na chwilę w ogrodzie na ławeczce i najzwyczajniej w świecie cieszyć się smakiem natury. Dla przyjaciół i znajomych zawsze czekała kawa z kardamonem.

 

Po ponad 12 latach miejsce pod nr 8 już nie wystarczało i blokowało rozwój, tak więc właściciele byli zmuszeni poszukać nowej lokalizacji. Całe szczęście, że nie opuścili na zawsze ulice Krupniczą ale w zasadzie przenieśli się tylko na przeciwko pod nr 9 gdzie sklep działa do dnia dzisiejszego.

Oprócz wielu przypraw, oferowany jest także szeroki wachlarz świeżych produktów wegetariańskich (i nie tylko): warzywa, ekologiczne sery z całego świata, ryby z dzikich łowisk, mięso z naturalnej hodowli, a także kosmetyki takie jak mydła czy balsamy do ciała. Do tego jogurty (owcze, kozie, sojowe), ekologiczne wina z rodzinnych winnic, wyśmienite pieczywo, oliwki na wagę, polski cydr.

 

Równocześnie Piotr Błachut uruchomił projekt “Sztuka Śledzia”. Foot track z holenderskimi matjasami zjeździł całą Polskę, najbardziej znane targi żywności oraz festiwale muzyczne. Docelowo w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu stacjonarnie działały stoiska “Śledzia”. Z tego co wiemy niedawno projekt ten został sprzedany. Piotr Błachut jest również znanym rysownikiem.

Marta Błachut (Szubryt) – z powodzeniem prowadzi również galerię sztuki Marta Shefter Gallery przy ulicy Jabłonowskich 6.

 

“Naturalny Sklepik” to bez wątpienia miejsce tworzone przez niezwykłych ludzi w którym widać pasję, artystyczne dusze oraz włożone serce. Polecamy i życzymy właścicielom dalszych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.