NEWAG produkuje dla Włoch i Opolszczyzny

Newag_KMNowosądecki Newag, ustami prezesa firmy Zbigniewa Konieczka, potwierdził, że produkcja elektrycznych zespołów trakcyjnych dla województwa opolskiego i włoskiego klienta z Bari już się rozpoczęła. Newag czeka na możliwość podpisania umowy z województwem małopolskim.
Dla Opolszczyzny Newag przygotowuje pięć trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (w opcji istnieje możliwość domówienia dwóch kolejnych takich pociągów). Niebawem pierwszy z ezt uda się na testy, które będzie prowadzić Instytut Kolejnictwa. Trwa też produkcja pierwszych pięciu Impulsów dla klienta FSE z włoskiego Bari. Ten kontrakt z kolei przewiduje możliwość produkcji kolejnych 10 pociągów.

Do Włoch dostarczymy Impulsa, lekko jednak zmodyfikowanego pod wymagania tamtejszego klienta. Inne niż dla polskich klientów będzie wnętrze, ponieważ Włosi zupełnie inaczej postrzegają nowoczesność w tym względzie. Oczywiście urządzenia odpowiadające za bezpieczeństwo pojazdu na torach także będą inne niż w Polsce, tak by mogły porozumiewać się z tamtejszą infrastrukturą – powiedział prezes nowosądeckiego Newagu Zbigniew Konieczek. Delikatne zmiany będą dotyczyć także wyglądu zewnętrznego pojazdu.– Cały czas czekamy na podpisanie umowy w Krakowie, gdzie wyrok sądu był dla nas korzystny. W tej chwili Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oczekuje na zakończenie kontroli uprzedniej – powiedział prezes Konieczek, który potwierdził, że urząd pytał o możliwości wykonania Impulsa w założonym w przetargu czasie, po tym jak sąd zakwestionował tańszą ofertę złożoną przez Pesę.

– Nie mnie oceniać celowość zadawania nam tego pytania, jednak potwierdzam, że ono padło. Odpowiedzieliśmy urzędowi, że jesteśmy związani dalej ofertą, a to oznacza, że jesteśmy w stanie wyprodukować te pociągi dla województwa małopolskiego – powiedział Zbigniew Konieczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.