Usługa UberEATS w Krakowie

Usługa UberEATS w Krakowie.

 

  • Uber Eats. Na polskim rynku funkcjonuje już od roku i dotychczas mogli z niej korzystać mieszkańcy Warszawy oraz Poznania
  • Teraz usługa trafia również do Krakowa
  • Mieszkańcy mogą zamawiać jedzenie z dostawą z kilkudziesięciu restauracji na terenie miasta od poniedziałku, 19 lutego.

Uber Eats: czym to się je?

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj około 30 minut. Trasę dostawcy można śledzić na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania kierowcy. Na bieżąco wyświetlany jest także szacowany czas dotarcia kuriera do wybranego miejsca dostawy.

Model UberEATS różni się od Pyszne.pl czy PizzaPortal. Za pomocą aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego można zamówić jedzenie z lokalnych restauracji, zaś Uber jedynie pośredniczy w dostawie.

Uber Eats pozwala na przeglądanie menu z lokalnych restauracji, a także zdjęć zamawianych potraw oraz zawartych w nich składników. Dzięki wykorzystaniu wielu wygodnych filtrów, aplikacja pozwala odszukać dokładnie takie danie, na które użytkownik ma w tej chwili ochotę. Osoby korzystające z aplikacji mogą również oceniać zamówione przez siebie potrawy za pomocą gwiazdek, dzięki czemu najwyżej ocenione dania będą wyświetlały się w pierwszej kolejności.

Teraz Kraków

Teraz do listy miast, w których można korzystać z aplikacji Uber Eats, dołącza również Kraków.

– Po wielu miesiącach przygotowań możemy w końcu ogłosić tę fantastyczną wiadomość. Kraków jest już oficjalnie trzecim miastem w Polsce, w którym można zamawiać jedzenie z blisko 70 tutejszych restauracji przez aplikację Uber Eats. Zadbaliśmy o to, by odzwierciedlić kulinarną różnorodność, z której słynie Kraków. Użytkownicy mogą wybierać dania z restauracji oferujących rozmaite rodzaje kuchni, z wielu półek cenowych. Znajdziemy tu zarówno lokale serwujące dania z tradycyjnej kuchni polskiej, jak również potrawy z Dalekiego Wschodu, a także kuchnię włoską, śródziemnomorską, czy libańską. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi restauracjami w Krakowie i z biegiem czasu liczba dostępnych dla użytkowników smaków z pewnością wzrośnie – mówi Krzysztof Radoszewski, Dyrektor Generalny Uber Eats w Polsce. 

 

W momencie startu usługi w Polsce w aplikacji dostępnych było 150 restauracji. Jednak w ciągu minionych 12 miesięcy ta liczba wzrosła ponad sześciokrotnie, zbliżając się do około 1000 restauracji, z których można zamawiać jedzenie prosto z naszego smartfona. Teraz dołączy do nich blisko 70 restauracji z Krakowa. Ta dynamika wzrostu dowodzi, że coraz więcej restauracji chce mieć u siebie intuicyjny w obsłudze i przejrzysty system dostaw.

– W lutym ubiegłego roku, gdy uruchomiliśmy naszą usługę w Warszawie, co druga restauracja (55 proc.) nie miała u siebie opcji dostawy. Można powiedzieć, że udało nam się wypełnić tę lukę. Umożliwiamy użytkownikom zamawianie jedzenia z miejsc, które wcześniej nie miały u siebie takiej usługi. Z drugiej strony – wiele lokali, z którymi zaczęliśmy współpracę, musiało zwiększyć u siebie obsadę kuchni, żeby sprostać rosnącej liczbie zamówień za pośrednictwem naszej aplikacji. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Krakowa również docenią naszą usługę  – dodaje Krzysztof Radoszewski.

Uber Eats – aplikacje

Z aplikacji mobilnej Uber Eats mogą korzystać właściciele smartfonów z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Obecnie używają jej mieszkańcy ponad 200 miast i 30 państw z całego świata, zamawiający jedzenie z ponad 80 tysięcy restauracji dostępnych globalnie w aplikacji.

Od lutego 2017 z takiej formy zamawiania posiłków korzystają mieszkańcy Warszawy. Stolica była zresztą pierwszym miastem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym zdecydowano się wprowadzić tę usługę. Od września 2017 aplikacja Uber Eats zaczęła funkcjonować także w Poznaniu. Tylko w pierwszym miesiącu działalności na polskim rynku aplikację Uber Eats pobrało na swoje smartfony ponad 50 tys. użytkowników z Polski.

Koszt samej dostawy jest zawsze ten sam – w Krakowie wynosi 7,99 zł, niezależnie od wielkości zamówienia czy miejsca, z którego zamówiliśmy posiłek. Nie ma także limitu minimalnej kwoty zamówienia. Z aplikacji można korzystać w godzinach od 11.00 do 23.00.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.