Yggdrasil Polska podwaja zatrudnienie i otwiera nowe biuro w Krakowie

  • Yggdrasil Polska w marcu otwiera nowe biuro w krakowskim Browarze Lubicz.
  • Firma do końca  roku planuje podwoić zasoby i zatrudnić kilkudziesięciu specjalistów IT.
  • Yggdrasil specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online docenionych wieloma branżowymi nagrodami. Swoje biura ma już na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze.
  • Kraków to samodzielne centrum technologiczne globalnej firmy. Rekrutacja już trwa.

Proces rekrutacji w sektorze IT jest dużym wyzwaniem dla pracodawcy. Jak nowa firma zamierza się przebić? –  

Jesteśmy w pełni samodzielnym, technologicznym centrum spółki globalnej spółki. Największym naszym atutem, jakim przyciągamy potencjalnych kandydatów, jest kultura pracy: łączymy startupowy entuzjazm i ugruntowaną pozycję na rynku podkreśla Krzysztof Opałka, Chief Product Officer w Yggdrasil.

Kogo szukają i jak wygląda proces?

Kandydaci przechodzą najpierw rozmowę
z przedstawicielem HR, następnie umiejętności techniczne ocenia zespół, w którym kandydat ma pracować. – Obecnie w krakowskim studiu prowadzimy równolegle kilkanaście procesów rekrutacyjnych na takie stanowiska jak m.in. Java Developer, Game Developer, Game Producer  czy stanowiska artystyczne – Illustrator czy Animator. Zwracamy uwagę na doświadczenie zawodowe i umiejętności miękkie. Poszukujemy osób kreatywnych, ambitnych, z innowacyjnym podejściem do zadań. Staramy się, aby proces rekrutacyjny był przeprowadzony najszybciej, jak to możliwe. Nasz rekord to 24 godziny i to była jedna z najlepszych naszych decyzji – mówi Stan Kapusta, Recruitment Manager w Yggdrasil.

Krzysztof Opałka – Chief Product Officer

Not the biggest but the best!

W procesie rekrutacji firma docenia nie tylko kwalifikacje i umiejętności kandydatów. Równie ważne jest dla niej, żeby pracownik wyznawał podobne do Yggdrasil wartości.

W Yggdrasil wyznajemy jedną główną zasadę – nie chcemy być najwięksi na rynku, ale najlepsi. Nasz know-how jest doceniany przez graczy na całym świecie, co potwierdzają najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane branży: Innovator of the Year podczas tegorocznej edycji International Gaming Awards czy zeszłoroczny tytuł Gaming Software Supplier of the Year dodaje Opałka.

Kraków mekką IT

Kraków jest miastem coraz bardziej widocznym na mapie globalnych centrów biznesu
i innowacji. Według badań stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy sektora IT, w styczniu 2017 r. liczba pracowników zatrudnionych w IT przekroczyła 60,5 tys. Co o oznacza, że przyrost zatrudnienia w 2016 r. wyniósł 21 proc. W ciągu zaledwie roku branża powiększyła się o 10,5 tys. pracowników, zatem średnio każdego dnia zatrudnienie w branży w Krakowie znajduje 29 osób. Yggdrasil to kolejny duży gracz, który planuje zająć część rynku i rozbudować technologiczne centrum globalnej spółki właśnie tu, w Małopolsce.

link do strony firmy: http://yggdrasilgaming.com/

 

Źródło: Yggdrasil Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.